Hakkında

Sesli Umre Rehberi Uygulaması Nedir?

Umre ibadeti süresince yapılacak niyetlerin, daha sonrasında umre ibadetini yaparken okunması gerekli ve okunması makbul olan duaların stüdyo ortamında seslendirilerek umre yolcularının eksiksiz ve bilinçli olarak umrelerini tamamlayabilmeleri için cep telefonlarından dinleyebilecekleri şekilde İspatur tarafından yapılmış sesli bir rehber uygulamasıdır. İçerisinde umrenin yapılışı, ihram, tavaf, sa’y ve umre süresince yapılacak niyetler ve dualar bulunmaktadır. Dinleyeceğiniz dua ve niyetlerin hem Arapça okunuşu hem de Türkçe anlamları bulunmaktadır. Ses kayıtları tekrar edebileceğiniz şekilde yapılmıştır.

Sesli Umre Rehberi Uygulamasının Amacı Nedir?

Umre yolcuları; Umre ibadeti süresince yanlarında rehberler bulunmakta olup rehberler eşliğinde ibadetlerini yapmaktadırlar. Umre ibadeti esnasında her zaman rehberler size yardımcı olamamaktadır. Bir örnek olarak Tavaf ve Sa’yin yapılışları rehber eşliğinde yapılmakta fakat yapılan dualar ve yalvarışlar kişinin kendisi tarafından yapılmaktadır. Rehberlerin duaları yüksek sesle söyleyip umrecilerin tekrar etmesi gibi bir durum binlerce umrecinin aynı anda tavaf ve sa’y yaptığından dolayı mümkün olmamaktadır. Tavaf, sa’y vb. ibadetlerin yapılışında yardımcı olması açısından Sesli Umre Rehberi uygulamasını geliştirdik.

Sesli Umre Rehberi Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Sesli Umre Rehberi iOS ve Android işletim sistemli cihazlarda uygulama olarak çalışmaktadır. Diğer işletim sistemli cihazlarda ve mp3 çalarlarda hafıza kartı veya cihazın kendi hafızasına dosya olarak transfer edilerek kullanılmaktadır. iOS (iphone) ve Android (Samsung, HTC, LG, SonyEricsson gibi ) işletim sistemli cihazlarda uygulama marketleri yada websitemiz üzerindeki bağlantılardan bir defa kurularak kullanılmaktadır. İlk yüklemeden sonra hücresel veri (internet) bağlantısına ihtiyaç duymamaktadır. Diğer (Symbian, Java, Windows Mobile, Blackberry gibi) cihazlarda websitemizde bulunan mp3 dosyalarını cihazınıza bir müzik dosyası yükleyip dinler gibi aynı şekilde yükleyerek dinleyebilirsiniz. Sesli Umre Rehberi uygulaması haricinde dosyaları mp3 formatında da hazırlanmıştır.

Yapacağınız ibadet ve ziyaretlerin kabul ve makbul olması dileğiyle hayırlı ibadetler dileriz.


Umre Uygulaması

iOS ve Android işletim sistemli Cihazlar için hazırlamış olduğumuz Sesli Umre Rehberini ÜCRETSİZ olarak yükleyebilirsiniz. Sadece bir defa yükleyip veri bağlantısına ihtiyaç duymadan Umre yolculuğunuz süresince dinleyebilirsiniz. İspatur Hayırlı İbadetler Diler.